امروزه پیشرفت‌های روز افزون علم و تکنولوژی و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی در راستای پاسخگویی به درخواست و نیاز انسان برای دستیابی و کسب تجارب و دانش بیشتر سبب همراستا شدن علم پزشکی با تجهیزات پزشکی شده بطوریکه این دو مکمل یکدیگر بوده و در کنار یکدیگر میتواند به رشد و نمو دست یابند. همچنین در این میان اهمیت ویژه ارائه خدمات پزشکی در جهت آسایش  و آرامش بیماران در بیشتر جوامع  سبب پرنگ تر شدن نقش تجهیزات پزشکی شده است.
شرکت ثمر حمد آریا با اتکا به قدرت ایده ها و تکنولوژی روز دنیا از متخصصان پزشکی برای ارایه بهترین مراقبت از بیماران خود پشتیبانی کرده و تولید محصولی مهندسی شده،زیبا ،ماندگار و ایمن در الویت کاری قرار داده است..

آقای حمدالله غضنفری بنیانگذار هلدینگ حمد آریا فعالیت خود را در زمینه تجهیزات پزشکی فلزی با نام صنایع فلزی سینا از سال 1350 آغاز کرد.  شرکت ثمر حمدآریا که یک شرکت سهامی خاص بوده با تمرکز بر تولید تجهیزات استیل بیمارستانی و همچنین تخت اتاق عمل ، یکی از زیرمجموعه های این هلدینگ بوده  و سهمی بیش از 30 درصد بازار داخلی را به عنوان تامین کننده پیشرو عهده دار است. 

سیستم منحصر به فرد  مدیریت شرکت ثمر بر اساس سیستم مدیریت مشارکتی و با به کارگیری نیروی متخصص اداره میشود.
سیستم مدیریت مشارکتی ثمر بر اساس تشکیل تیمهای کاری شورای راهبردی   کیفیت   تیم مشارکتی   اسکوپ  و  برند بوده و با نظارت غیرمستقیم هیت مدیره هدایت میشوند.
شورای راهبردی: متشکل از مدیران میانی و ارشد با هدف راهبری و تحقق استراتژیهای از پیش تعیین شده میباشد. 
تیم مشارکتی و برند: متشکل از افراد خلاق و ایده پرداز برای امور مربوط به مشارکت در راستای کاهش هزینه ها و خط مشی ثمر و نیز مدیریت برند ثمر میباشد.
تیم اسکوپ: جهت تحقیق و بررسی و پایش بازار ومدیریت ارتباط با مشتری و متشکل از کارشناسان فروش و مدیریت ارشد میباشد.
تیم کیفیت: متشکل از نماینده واحدهای تولید فنی مهندسی کنترل کیفی خدمات پس از فروش و فروش  میباشد و به منظور پایش و نظارت بر کیفیت نهایی محصولات و بسته بندی شرکت ثمر و رسیدگی گروهی به شکایات و نظرات مشتریان میباشد.